Život se dá zažít, prožít, nebo SUS
Dotváříme studentský život
Nadšení hýbe světem
Facebook Instagram Twitter YouTube

Aktivity

Akce
 

Survive VŠB-TUO

Začátek září

Hned první týden nového akademického roku pořádáme spolu se Studentskou komorou Akademického senátu VŠB-TUO INFOschůzku pro studenty prvního ročníku VŠB-TUO, která je součastí odpoledního a večerního programu akce Survive VŠB-TUO.
Na INFOschůzce jsou studentsky představeny stěžejní body, které je dobré hned ze startu studia na VŠ znát – kreditový systém, práva i povinnosti, vše o zkouškách, zápočtech, informačním systému, za co lze získat stipendium a za jaké přestupky se naopak nemálo platí atd. Velký prostor je pak věnován otázkám přímo prváků. Nechybí ani čistě studentské rady starších studentů.
Součástí Survive je také studentské městečko, kde se představují všechny studentské organizace působící na VŠB-TUO a nabízí studentům různé aktivity, možnosti další seberealizace a získání cenných zkušeností.
To vše se odehrává na Minigolfu v areálu porubských kolejí. Je možno si zahrát minigolf, volejbal, nohejbal, basket apod. Kapely na pódiu hrají až do pozdních večerních hodin.


Infoschůzky pro prváky OU

Začátek září

Stejně jako na VŠB-TUO pořádáme i na Ostravské univerzitě Infoschůzky pro prváky, kde novým studentům názorně ukážeme jak pracovat s portálem OU, který je na první pohled poměrně složitý. Naučíme je, jak se přihlašovat na zkoušky, kde kontrolovat známky či jak si vytisknout potvrzení o studiu. Dále jsou představeny stěžejní body, které student musí znát: kreditový systém, práva a povinnosti studenta, vše o zkouškách a zápočtech, za co lze získat stipendium a za jaké přestupky se naopak nemálo platí. Součástí je prezentace nejen naší organizace, ale i Studentské komory Akademického senátu (SK AS OU), který nám infoschůzky pomáhá organizovat.


Vítání prváků

Začátek října

Tuto legendární akci nesmí zmeškat žádný prvák. Do roku 2012 akce probíhala dlouhá léta na Hladnovských kolejích ve staré menze, ale my jsme tradici porušili a vyplatilo se to! Vytvořili jsme originální událost, která pomáhá novým studentům poznat univerzitní město a nové spolužáky. A v čem to spočívá? Prváci musí v co nejkratším čase navštívit několik podniků v centru Ostravy. V každém vypít alkoholický nápoj, za který získají razítko na záznamový arch. V posledním místě na účastníky čeká bohatý hudební program se soutěžemi o zajímavé ceny a také losování o krále a královnu prváků.


Bloody Halloween

Konec října

Jedinečná akce v nejděsivější noci v roce – na Halloween! Pořádána od roku 2013. Dvakrát se uskutečnila v Dole Michal a jednou v Hotelu Palace. Studenti mohou na této párty vidět scalet dancers, live Vjing, UV show, zúčastnit se soutěže o nejlepší masku, zahrát si beerpong, vyfotit se v originálním fotokoutku, nechat si namalovat obličej, popít u Halloween baru speciální drinky Vampy a hlavně zapařit na nejrůznější hudební žánry od popu přes dnb, trance až po elektro.


KampusRun

Listopad

Sportovní soutěž KampusRun neboli běh kampusem univerzity je součástí oslav 17. listopadu a Mezinárodního dne studentstva. Účastníci závodu mají mít za úkol proběhnout venkovní i vnitřní prostory celého porubského areálu a při běhu na stanovištích plnit také několik úkolů. Nejrychlejší a nejšikovnější běžec získává odměny od sponzorů akce.
Akce má vlastní web www.KampusRun.cz.


Kolejáles

Listopad

Kolejáles je hudebně-kulturní akce na oslavu Mezinárodní dne studentstva. Po celé odpoledne na porubských kolejích jsou připraveny nejrůznější semináře, workshopy, přednášky, promítání a spoustu zajímavého programu, který je v režii převážně dalších studentských a neziskových organizací.
Samotnou tečkou celého dne je hudební program ve Staré menze, kde hrají živé kapely a doplňují je známí i méně známí DJ‘s v místních klubech.
Akce má vlastní web www.Kolejales.cz.


Studentský ples

Únor

Poslední roky jsme pořádali dva plesy. Jeden větší v DK Akord pro 600 lidí a druhý menší v Coolturu pro 300 lidí. Od roku 2016 chystáme jeden ples, na kterém se podílí všechny ostravské studentské organizace z obou univerzit.


Majálesový doprovodný program

Duben

Majálesu předchází majálesový měsíc, kdy pořádáme po celé Ostravě nejrůznější akce pro zpestření nejen studentského života, ale také na oživení centra Ostravy či podporu místních umělců. Měsíc zahajujeme na Masarykově náměstí Warm upem. Poté pokračujeme například událostí Tour de pub, Turnajem v deskovkách, soutěží ve skatingu, Literární nocí či Majálesovým Jamem. Konalo se také i Hudební odpoledne v amfiteátru nebo majálesové kino. Dopoledne před vypuknutím Majálesu se koná tradiční majálesový průvod skrz celé město.


Majáles Ostrava

Začátek května

Největší studentská akce v Moravskolezském kraji. Hudební akcí nejen pro studenty, ale i širokou veřejnost. Od roku 2012 spojený Majáles obou univerzit. Od roku 2013 se koná v Dolní oblasti Vítkovic. Pro návštěvníky se chystá vždy několik scén rozmanitých žánrů: pop & rock music, elektronická hudba, hip hop. Na nich uvidí kromě známých skupin také neokoukaná jména. Snažíme se každý rok překvapit nějakou novinkou, např. Silent Disco, koncert filharmonie. Hudební program je doplněn o sportovní aktivity, fireshow, divadelní a akrobatická vystoupení nebo Chillout zónu Rádia Kolej. Úspěšnou součástí je i prezentace studentských organizací obou vysokých škol v studentském a univerzitním městečku.
Akce má vlastní web www.MajalesOstrava.cz.


Nejbližší akce

Nejsou naplánované žádné akce.
Zobrazit kalendář

SUS bloguje

Další články