Akce Archivy - SUS Ostrava
Život se dá zažít, prožít, nebo SUS
Dotváříme studentský život
Nadšení hýbe světem
Facebook Instagram Twitter YouTube

Aktivity

Akce
 

Vítání prváků

Začátek října

Tuto legendární akci nesmí zmeškat žádný prvák. Do roku 2012 akce probíhala dlouhá léta na Hladnovských kolejích ve staré menze, ale my jsme tradici porušili a vyplatilo se to! Vytvořili jsme originální událost, která pomáhá novým studentům poznat univerzitní město a nové spolužáky. A v čem to spočívá? Prváci musí v co nejkratším čase navštívit několik podniků v centru Ostravy. V každém vypít alkoholický nápoj, za který získají razítko na záznamový arch. V posledním místě na účastníky čeká bohatý hudební program se soutěžemi o zajímavé ceny a také losování o krále a královnu prváků.


Bloody Halloween

Konec října

Jedinečná akce v nejděsivější noci v roce – na Halloween! Pořádána od roku 2013. Dvakrát se uskutečnila v Dole Michal a jednou v Hotelu Palace. Studenti mohou na této párty vidět scalet dancers, live Vjing, UV show, zúčastnit se soutěže o nejlepší masku, zahrát si beerpong, vyfotit se v originálním fotokoutku, nechat si namalovat obličej, popít u Halloween baru speciální drinky Vampy a hlavně zapařit na nejrůznější hudební žánry od popu přes dnb, trance až po elektro.


Studentský ples

Únor

Poslední roky jsme pořádali dva plesy. Jeden větší v DK Akord pro 600 lidí a druhý menší v Coolturu pro 300 lidí. Od roku 2016 chystáme jeden ples, na kterém se podílí všechny ostravské studentské organizace z obou univerzit.


Majálesový doprovodný program

Duben

Majálesu předchází majálesový měsíc, kdy pořádáme po celé Ostravě nejrůznější akce pro zpestření nejen studentského života, ale také na oživení centra Ostravy či podporu místních umělců. Měsíc zahajujeme na Masarykově náměstí Warm upem. Poté pokračujeme například událostí Tour de pub, Turnajem v deskovkách, soutěží ve skatingu, Literární nocí či Majálesovým Jamem. Konalo se také i Hudební odpoledne v amfiteátru nebo majálesové kino. Dopoledne před vypuknutím Majálesu se koná tradiční majálesový průvod skrz celé město.


Majáles Ostrava

Začátek května

Největší studentská akce v Moravskolezském kraji. Hudební akcí nejen pro studenty, ale i širokou veřejnost. Od roku 2012 spojený Majáles obou univerzit. Od roku 2013 se koná v Dolní oblasti Vítkovic. Pro návštěvníky se chystá vždy několik scén rozmanitých žánrů: pop & rock music, elektronická hudba, hip hop. Na nich uvidí kromě známých skupin také neokoukaná jména. Snažíme se každý rok překvapit nějakou novinkou, např. Silent Disco, koncert filharmonie. Hudební program je doplněn o sportovní aktivity, fireshow, divadelní a akrobatická vystoupení nebo Chillout zónu Rádia Kolej. Úspěšnou součástí je i prezentace studentských organizací obou vysokých škol v studentském a univerzitním městečku.
Akce má vlastní web www.MajalesOstrava.cz.


Nejbližší akce

Nejsou naplánované žádné akce.
Zobrazit kalendář

SUS bloguje

Další články