Život se dá zažít, prožít, nebo SUS
Dotváříme studentský život
Nadšení hýbe světem
Facebook Instagram Twitter YouTube

Aktivity

Ukončené
 

Survive VŠB-TUO

Začátek září

Hned první týden nového akademického roku jsme pořádali spolu se Studentskou komorou Akademického senátu VŠB-TUO INFOschůzku pro studenty prvního ročníku VŠB-TUO, která byla součástí odpoledního a večerního programu akce Survive VŠB-TUO.
Na INFOschůzce byly studentsky představeny stěžejní body, které je dobré hned ze startu studia na VŠ znát – kreditový systém, práva i povinnosti, vše o zkouškách, zápočtech, informačním systému, za co lze získat stipendium a za jaké přestupky se naopak nemálo platí atd. Velký prostor byl pak věnován otázkám přímo prváků. Nechyběly ani čistě studentské rady starších studentů.
Součástí Survive bylo také studentské městečko, kde se představili všechny studentské organizace působící na VŠB-TUO, nabízející studentům různé aktivity, možnosti další seberealizace a získání cenných zkušeností.
To vše se odehráválo na Minigolfu v areálu porubských kolejí. Byla možnost si zahrát minigolf, volejbal, nohejbal, basket apod. Kapely na pódiu hrály až do pozdních večerních hodin.

Pořádáno 2013 až 2016.


Hladnovská laťka

Listopad

Má své kořeny v 90. letech minulého století. Konala se na kolejích na Hladnově ve staré menze. Byl to večer plný soutěží a skvělé muziky. Hlavním prvkem akce byl skok vysoký a vítěz vyhrál soudek piva. Atmosféra soutěže byla opravdu úžasná, fandilo se všem a potleskem byl odměněn i neúspěšný pokus. Ale postupem času ubývalo skokanů i jejich fanoušků a poslední tradiční ročník akce se konal na podzim roku 2013.

V roce jsme 2014 proběhla akce pod názvem Studentská laťka v suterénu Trojhalí Karolina s několika hudebními pódii (stage Rádia Kolej, časopisu Undeground a rádia Helax), velkým barem a různými sportovními exhibicemi, jako například box a parkur.

Pořádáno do roku 2014.


KampusRun

Listopad

Sportovní soutěž KampusRun neboli běh kampusem univerzity byl součástí oslav 17. listopadu a Mezinárodního dne studentstva. Účastníci závodu měli za úkol proběhnout venkovní i vnitřní prostory celého porubského areálu a při běhu na stanovištích plnit také několik úkolů. Nejrychlejší a nejšikovnější běžec získal odměny od sponzorů akce.
Akce má vlastní web www.KampusRun.cz.

Pořádáno 2015 a 2016.


Kolejáles

Listopad

Kolejáles byl hudebně-kulturní akce na oslavu Mezinárodní dne studentstva. Po celé odpoledne na porubských kolejích připraveny nejrůznější semináře, workshopy, přednášky, promítání a spoustu zajímavého programu, který byl v režii převážně dalších studentských a neziskových organizací.
Samotnou tečkou celého dne byl hudební program ve Staré menze, kde hraly živé kapely a doplněné známými i méně známými DJ‘s v místních klubech.
Akce má vlastní web www.Kolejales.cz.

Pořádáno od 90. let do roku 2011 a v roce 2015.


Ples SUS Michálkovice

Únor

Ples byl tradičním plesem Stavovské unie studentů OU. Pravidelně se konal v kulturním domě v Michálkovicích, poslední dva roky v Cooltouru, kde byl tematicky zaměřený (Hollywood nebo Cabaret). Ples byl menší, komornější, ale i přesto se všichni výborně bavili. Pití, dobrá hudba, pestrý program a bohatá tombola byla základem úspěchu.

Pořádán od 90. let do roku 2015.


Ples SUS Akord

Březen

Ples v Akordě byl tradičním plesem Stavovské unie studentů VŠB-TUO už do 90. let minulého století. Na plese si každý přišel na své, protože ples probíhal ve třech sálech zároveň. V hudebním salónku se střídal folklor s jazzovou kapelou, v klubu hrál DJ z Rádia Kolej a v hlavním sále klasická kapela. Samozřejmě byl pro všechny hosty připraven bohatý program a hodnotná tombola, a také hodně pití.

Pořádán do roku 2015.


University Band Contest

Březen

Soutěž studentských kapel, která se v Ostravě pořádá od roku 2012. Koncept si klade za cíl podpořit mladé a nadějné muzikanty a díky partnerům dát možnost těm nejlepším nahlédnout do světa hudebního showbusinessu.
Od roku 2014 probíhá soutěž celorepublikově – tedy i v dalších studentských městech, např. v Brně, Praze, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Olomouci, Liberci nebo Zlíně.
Akce má vlastní web www.UniversityBandContest.cz.

Pořádáno 2012 až 2016.


Nejbližší akce

Nejsou naplánované žádné akce.
Zobrazit kalendář

SUS bloguje

Další články