Warning: Attempt to read property "queries" on null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166
 Ostravu čeká největší majáles v historii - SUS Ostrava
Život se dá zažít, prožít, nebo SUS
Dotváříme studentský život
Nadšení hýbe světem
Facebook Instagram Twitter YouTube

Ostravu čeká největší majáles v historii

13.4.2014

Warning: Attempt to read property "ID" on string in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/single-aktuality.php on line 38
Středa 7. května bude v Ostravě patřit hudbě. Tradiční festival – Majáles Ostrava – nabídne letos v DO Vítkovice rekordních osm scén, nepřeberné množství hudebních stylů a doprovodných akcí.

Již 20. ročník majálesových oslav odstartoval 1. dubna na Masarykově náměstí zahájením Doprovodného programu, který díky víc jak desítce akcí naladí celou Ostravu na majálesové tóny. Zakončen bude tradičním průvodem masek středem města v den Majálesu. To vše v duchu tématu „Ostrava sobě!!!“.

majales2014a

Hlavním lákadlem Majálesu Ostrava bude velké množství kvalitních hudebních interpretů. Na návštěvníky čeká v den Majálesu osm scén, nabízejících opravdu pestrou směsici hudebních stylů. „Každý má trochu jiný hudební vkus a zajímají ho jiné žánry. V hudební škále od punku až po písničkáře, kterou pro letošní Majáles chystáme, si ale vybere každý,“ říká Gabriela Kožušníková, dramaturgyně hlavních scén. Ty zaplní jména jako UDG, N.O.H.A., Tata Bojs, Pipes and Pints, Fast Food Orchestra či Airfare.

Chybět nebude ani Elektro scéna, na které zaujmou zahraniční jména jako Chris SU z Maďarska či Concord Dawn z Nového Zélandu. Z českých DJů pak Philip TBC, Xmorph, DJ Schooler a další. Novinkou bude scéna věnována milovníkům hip-hopu, kterou si vyzkouší například slovenský umělec Zverina. Již tradiční prostor mladým začínajícím umělcům nabídne Studentská scéna, podporována nadací O2 Telefonica. Šestou hudební scénu bude tvořit Pernord – Ricard Academy Stage, a přitáhne hlavně příznivce trance hudby.

Oktet hudebních scén završí Velká a Malá ostravská scéna Gong. Architektonický skvost industriální Ostravy bude patřit převážně ostravským interpretům. Příjemnou alternativu tak nabídnou nejen písničkáři, ale také např. Janáčková filharmonie Ostrava.

Právě téma moravskoslezské metropole bude jedním ze specifik Majálesu Ostrava. „Ostravský majáles patří mezi jeden z posledních majálesů u nás, které pořádají vyloženě studenti. Má tedy své jedinečnosti, stejně jako město Ostrava. Pro nás je to město, ve kterém studujeme, žijeme, ale ve kterém se také bavíme a které baví nás,“ říká k volbě ostravského motivu Jaroslava Kořená, hlavní organizátorka akce. Tradiční oslavu jara a studentského života organizují studenti v Ostravě letos již po dvacáté.

Majáles Ostrava 2014, který pořádá Stavovská unie studentů Ostrava za podpory Ostravské univerzity, VŠB-Technické univerzity Ostrava a města Ostravy začne 7. května majálesovým průvodem masek, který zakončí pro ostravský majáles typický Majálesový měsíc. Ten začal 1. dubna na Masarykově náměstí a bude pokračovat po celý duben kulturními akcemi napříč celou Ostravou.

Podrobné informace a kompletní program Majálesu Ostrava 2014 najdete také na www.majalesostrava.cz.

majales2014b majales2014c

Stavovská unie studentů Ostrava je nezisková organizace tvořená aktivními studenty Ostravské univerzity v Ostravě a Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Během akademického roku organizuje skoro desítku akcí pro studenty a podílí se na aktivitách univerzit. Její největší akcí je Majáles Ostrava.


Sdílejte také na     Facebook

Nejbližší akce

Nejsou naplánované žádné akce.
Zobrazit kalendář

SUS bloguje

Další články