Warning: Attempt to read property "queries" on null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166
 Nový prezident je na světě - SUS Ostrava
Život se dá zažít, prožít, nebo SUS
Dotváříme studentský život
Nadšení hýbe světem
Facebook Instagram Twitter YouTube

Nový prezident je na světě

3.6.2016

Warning: Undefined variable $aktuality in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/single-blog.php on line 35

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/single-blog.php on line 35
Přečtěte si, jak proběhla volba nového prezidenta SUS Ostrava.

V každém státě, spolku, skupině, nebo firmě, ať je velká či malá, je někdo, kdo tomu šéfuje. Ten, který má hlavní a poslední slovo a hlavně je reprezentant, jeho jméno se objevuje všude, pokud se o dané organizaci mluví. Výjimka není ani náš tým studentů.

Stavovská unie studentů Ostrava nedávno prožila významnou změnu – v pondělí 30.5.2016 byl zvolen nový prezident! Po dlouhých pěti letech na trůn zasedl muž – Pavel Láhner a vystřídal tak ve dvouletém volebním období Verču Snopkovou.

volby2016-podium volby2016-klub

V letošních volbách přibylo taky mnoho nováčku, kteří nevěděli, jak tato ceremonie probíhá. Já jsem jedna z těch starších, skalních členů, kteří tuto naši malou unii berou skoro jako rodinu. Volby minulé či současné, všechny jsou plné emocí, napětí, ale i zábavy. Tehdy jako úplný nováček jsem ohromeně poslouchala všechny proslovy a málo čemu jsem rozuměla. Teď, jako ostřílený mazák, jsem volební proslovy vnímala s pochopením a snažila jsem rozeznat, který z kandidátů má se SUSkou lepší plány.

A jak samotné volby probíhaly? Řeknu vám, že to bylo velice oficiální. Naše viceprezidentka pro administrativu Blanka si nenechala ujít žádnou formalitku, která je podle stanov potřeba, aby byly volby platné. Takže si nemyslete, že se jen tak jeden večer sejdeme v hospodě a každý zvedneme ruku pro toho, koho máme raději. Je to úplný ceremoniál! Před volbami dostane každý člen e-mail s životopisy a motivačními dopisy kandidátů. Tak si udělá krásný obrázek o jejich záměrech, zkušenostech a vizích.

volby2016-kandidati

V samotný den D se sejdou bývalí i současní členové a všichni netrpělivě čekají na vystoupení všech kandidátů. Letos krom vítěze Pavla, který je v SUSce již dva roky a pomáhal na akcích převážně s organizací a technickým zajištěním, a pro naše rádio dělal PR, kandidoval úplný zajíček, který je mezi námi známý svým nadšením, megalomanstvím a ohromným zápalem pro věc – Marek. Jeho projev na všechny zapůsobil, jelikož to nikdo od něj nečekal. Třetím kandidátem byla jediná statečná slečna – Danka. Členka, která se angažovala v organizaci akcí a měla na starost vstupy a předprodej vstupenek na majálese. Danka zahájila svůj proslov řečí, která připomínala válečný projev jednoho kníratého německého vůdce. Všichni propadli záchvatu smíchu a nikdo nechápal, zda to myslí vážně či ne. Nakonec ne.

volby2016-marek volby2016-danka volby2016-pavel

Po úvodních proslovech, byli jednotliví kandidáti podrobeni “výslechu” v horkém křesle (v našem případě gauči). Tehdy ještě prezidentka Verča na ty tři nervozní chudáky chrlila jednu zákeřnou otázku za druhou (všichni měli stejnou sadu otázek). Navzájem se neslyšeli a my tak měli jedinečnou příležitost porovnat upřímné a nepřipravené odpovědi. Pak následovali zvídavé otázky všech členů a některé kandidáty opravdu nešetřili. To byly poslední okamžiky, kdy se jednotliví členové museli rozhodnout, komu dají hlas.

Následovalo samotné hlasování, na které dohlíželi tři volební komisaři (já a další dva susáci). Po sečtení všech hlasů bylo jasné, kdo je vítěz. Pavel získal 17 z 22 platných hlasů!

volby2016-vyhlaseni

Verča slavnostně pasovala mečem (tedy obřím nožem) Pavla novým prezidentem Stavovské unie studentů Ostrava pro období 2016-2018. Samozřejmě, jak známe SUSáky, následovala pořádná gratulace a oslava.

volby2016-pavel-verca volby2016-pasovani

A teď všichni s napětím čekáme, jaké změny nastolí nové vedení…

volby2016-spolecna


Sdílejte také na     Facebook

Nejbližší akce

Nejsou naplánované žádné akce.
Zobrazit kalendář

SUS bloguje

Další články