Warning: Attempt to read property "queries" on null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166
 O nás - SUS Ostrava
Život se dá zažít, prožít, nebo SUS
Dotváříme studentský život
Nadšení hýbe světem
Facebook Instagram Twitter YouTube

O nás

Jsme nezisková studentská organizace působící na Ostravské univerzitěVysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava a ostravských středních školách, kterou tvoří aktivní dobrovolníci z řad studentů. Pořádáme kulturní a sportovní akce pro studenty i širokou veřejnost, poskytujeme studentům informační servis, pomáháme univerzitám a školám s propagací a organizací nejrůznějších akcí a dáváme svým členům možnost zdokonalit své schopnosti a získat cenné zkušenosti.

 

Vydáváme vlastní časopis, zaštiťujeme studentské rádio, provozujeme studentský klub a minigolf.

 

Jinými slovy – Dotváříme studentský život!

 

sus_hromadna

 

Historie SUS Ostrava

Stavovská unie studentů Ostrava (SUS Ostrava) vznikla v září 2011 sloučením Stavovské unie Ostravské univerzity (SUS OU) a Stavovské unie Vysoké školy báňské (SUS VŠB-TUO). Od akademického roku 2011/2012 působí SUS Ostrava současně na obou těchto vysokých školách.

 

SUS OU vznikala na Ostravské univerzitě v roce 1994 a organizovala v průběhu roku mnoho akcí, z nichž některé se staly věhlasné. SUS VŠB-TUO působila na Báňské univerzitě od roku 1990 a také k ní se váže několik akcí s dlouholetou tradicí. Obě bývalé Stavovské unie organizovaly vlastní majáles na přelomu dubna a května.

 

Na pozadí zamýšlené integrace OU a VŠB-TUO se tyto SUSky rozhodly spojit své síly a vytvořit jednu jedinou organizaci, která by byla založena na spolupráci studentů obou univerzit, zabránila dublování v podstatě totožných akcí, a zároveň zachovávala tradiční akce bývalých studentských unií.

 

Významným krokem bylo spojení dvou majálesů v jeden – Majáles Ostrava. První ročník společného majálesu, Majáles Ostrava 2012, získal jednotnou grafiku, přitáhl velkou pozornost médií, měl rekordní návštěvnost a stal se největší studentskou akcí v Moravskoslezském kraji. Díky tomuto spojení může ostravský majáles nabídnout pestřejší program, větší prostory a kvalitnější organizátorské zázemí.

 

Pod SUS Ostrava patří také studentské Rádio Kolej, fungující od roku 1997, studentský časopis Underground, založený v dubnu 2011 a jeho webový portál spuštěný v listopadu 2012, studentský  klub StudentOFF v centru Ostravy a Minigolf v porubském areálu kolejí VŠB-TUO.

 

Younie

Od února 2018 se píše nová historie pod novou značkou a brandem – Younie.

Nejbližší akce

Nejsou naplánované žádné akce.
Zobrazit kalendář

SUS bloguje

Další články