Warning: Attempt to read property "queries" on null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166
 KampusRun & Kolejáles - SUS Ostrava
Život se dá zažít, prožít, nebo SUS
Dotváříme studentský život
Nadšení hýbe světem
Facebook Instagram Twitter YouTube

KampusRun & Kolejáles

10.11.2015

Warning: Attempt to read property "ID" on string in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/single-aktuality.php on line 38
Čtyři hudební scény, odpolední program plný přednášek, workshopů, promítání a běžecký závod skrz univerzitní kampus. I takto se dá oslavit 17. listopad, Mezinárodní den studentstva.

Stavovská unie studentů Ostrava po 4 letech obnovuje akci, která má tradici sahající k začátku století. Jak už sám název napovídá, Kolejáles se uskuteční v areálu studentských kolejí v Ostravě – Porubě a jeho program bude rozmanitý.

Po celé odpoledne bude pro návštěvníky akce připraven doprovodný program, o který se mimo jiné postarají i studentské organizace. Nejen studenti, kteří zavítají na doprovodný program, si budou moci vybrat z různých workshopů, zajímavých přednášek či promítání. Milovníci Ostravy si přijdou na své při přednášce o ostravské historii, správné argumentaci se můžete naučit na jednom z workshopů a bude možnost si vyzkoušet, jak jste na tom s ekonomickými znalostmi v praktických životních situacích.

Odpoledne ale přinese nejen tento program. Historicky poprvé se totiž na území kampusu VŠB-TUO uskuteční běžecký závod skrz univerzitní chodby KampusRun. Po cestě pak účastníky běhu budou čekat jednoduché úkoly na tématiku 17. listopadu.

Studentská oslava bez kapel a DJs není tou pravou oslavou. K večeru se celý program přesune do bývalé staré menzy a přilehlých klubů. Stará menza se rozezní přes hlavní Zubr Stage, na které se představí kapely IAN, Circus Problem (Praha), The Truth Is Out There, vítězové soutěže University Band Contest roku 2015 – kapela The Complication a po půlnoci akci zakončí DJ Criminal Noise. V klubech T2 a Vrtule budou hrát ostřílení a hudebně různorodě založení DJ Daniell, Muflon, Dr. Zepellin či Matthiass.

Vzdělávací program a kapely, přesně takto chtějí studenti ostravských univerzit – VŠB-TUO a OU – oslavit jednu z nejvýznamnějších událostí naší historie. Program věnovaný na počest boje za svobodu a demokracii bude zdarma a především není jen pro studenty vysokých škol. Účastnit se mohou jak středoškoláci, učitelé, tak i široká veřejnost.

Obě akce jsou zařazeny do Týdne studentstva, který je celorepublikovou platformou pro jednotlivé projekty a události související s připomínkou výročí 17. listopadu. Hlavním koordinátorem je Studentská komora Rady vysokých škol, která si dala za cíl propojit studující napříč všemi akademickými obcemi a poskytnout záštitu jejich aktivitám spojeným s tímto významným datem.

kampusrun-2015 kolejales-2015-doprovodny-program kolejales-2015-plakat

Veškeré informace najdete na www.kolejales.cz a www.kampusrun.cz.


Sdílejte také na     Facebook

Nejbližší akce

Nejsou naplánované žádné akce.
Zobrazit kalendář

SUS bloguje

Další články