Warning: Attempt to read property "queries" on null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166
 Studenty v oslavách nezastavil ani déšť - SUS Ostrava
Život se dá zažít, prožít, nebo SUS
Dotváříme studentský život
Nadšení hýbe světem
Facebook Instagram Twitter YouTube

Studenty v oslavách nezastavil ani déšť

16.5.2014

Warning: Attempt to read property "ID" on string in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/single-aktuality.php on line 38
Středa 7. května patřila studentskému festivalu Majáles Ostrava 2014. V Dolní oblasti Vítkovic si jej nenechalo ujít 16 tisíc lidí. S osmi scénami a doposud nejširším hudebním spektrem se tak stal největším Majálesem v historii Ostravy.

Majálesové oslavy začaly tradičně v dopoledních hodinám majálesovým průvodem středem města. Studenti v originálních maskách s tématikou „Ostrava sobě!!!“ i v hornických kytlích, mažoretky, ale i představitelé vedení obou univerzit a primátor města Ostravy mířili skrze Forum Nová Karolina až k DOV, kde krátce popoledni proběhlo slavnostní zahájení. „Zdravím všechny studenty na nejoriginálnějším majálesu u nás,“ řekl na úvod jeden z hostů, rektor Ostravské univerzity v Ostravě prof. Jiří Močkoř. Pro nejlepší masky byly i letos připraveny lákavé ceny – nechyběl několikadenní zájezd od CK Mundo či tablety od firmy Q Store.

MajalesOstrava2014_02 MajalesOstrava2014_01

Osm multižánrových scén přilákalo do vítkovického areálu 16 tisíc lidí, a to i přes nepřízeň počasí v odpoledních hodinách. Na své si přišli milovníci elektro i trance hudby na žánrově laděných scénách. Jako krok správným směrem se ukázala také novinka v podobě hip-hop scény, kde do varu dostávaly návštěvníky známá jména jako PSH či Zverina. O nové skladby, ale i nestárnoucí vypalováky neošidily fanoušky hlavní hvězdy Agrofert a druhé scény – N.O.H.A., UDG, Tata Bojs, Airfare, Zoči Voči, Wild Tides a další. Celé Vítkovice se rozezněly zpěvem tisíců návštěvníků, když ke klávesám zasedl Jaroslav Uhlíř. Zazněly všem známé hity jako Krávy, krávy, Pramen zdraví z Posázaví či Skřítkové tesaři.

Prostor mladým umělcům dala opět Studentská scéna, podpořena grantem nadace O2 Telefonica Think Big. Famózní úspěch slavila Velká ostravská scéna Gong, o jehož prostory se letošní Majáles rozrostl. „Koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava byl strhující a dokazuje jediné – že na Majáles rozhodně patří,“ komentovala Movie night ostravských hudebníků organizátorka akce Jaroslava Kořená. Velký sál Gongu zaplnila ale také mladá talentovaná zpěvačka Elis, která si svým originálním projevem podmanila všechny, kdo si ji v podvečer nenechal ujít.

MajalesOstrava2014_04 MajalesOstrava2014_05

Vedle koncertů zpestřovala návštěvníkům majálesový den řada vystoupení a doprovodných akcí. Nechyběl tak stan s loňským hitem Silent Disco, vystoupení parkouristů na Studentské scéně nebo souboj barev v podobě Graffity Battle. Očekávaný úspěch sklidila také show tanečníků z MG Dance, která proběhla v rámci příprav na festival Dance for People. V areálu bylo možné vyzkoušet také facepaiting, pořádnou jízdu na gumovém býku či simulátor s 3G přetížením, nebo si zahrát fotbal v bumper koulích. A ve večerních hodinách bylo takřka nemožné přehlédnout hned dvě fireshow u hlavních scén.

„Majáles je velká kulturní akce, kterou ožilo celé město. Mě osobně těší, že si jej pořádají sami studenti a zapojuje se jich opravdu hodně. To se také projevuje na kvalitě celého Majálesu, jedná se o rozsáhlou, profesionálně zorganizovanou akci,“ pochvaloval akci rektor VŠB-TUO prof. Ivo Vondrák, který se ostravského majálesu pravidelně účastní. Ostravský majáles letos slavil jubilejní 20. ročník a sliboval tak doposud největší studentský hudební festival v kraji. Majáles Ostrava 2014 se povedl po všech stránkách. Nenechalo si ho ujít 16 tisíc lidí, přestože se nám trochu pokazilo počasí. To svědčí o tom, že má v Ostravě své pevné kořeny a naprosto fantastickou podporu jak ze strany obou univerzit, města, tak samotných studentů, bez kterých by majáles nebyl tím, čím je,“ hodnotí letošní ročník Jaroslava Kořená ze Stavovské unie studentů Ostrava.

MajalesOstrava2014_08 MajalesOstrava2014_11

Stavovská unie studentů Ostrava je nezisková organizace tvořená aktivními studenty Ostravské univerzity v Ostravě a Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Během akademického roku organizuje skoro desítku akcí pro studenty a podílí se na aktivitách univerzit. Její největší akcí je Majáles Ostrava.


Sdílejte také na     Facebook

Nejbližší akce

Nejsou naplánované žádné akce.
Zobrazit kalendář

SUS bloguje

Další články