Warning: Attempt to read property "queries" on null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/functions.php on line 166
 Tisková konference k Majálesu Ostrava 2016 - SUS Ostrava
Život se dá zažít, prožít, nebo SUS
Dotváříme studentský život
Nadšení hýbe světem
Facebook Instagram Twitter YouTube

Tisková konference k Majálesu Ostrava 2016

30.3.2016

Warning: Attempt to read property "ID" on string in /data/web/virtuals/91717/virtual/www/domains/susostrava.eu/wp-content/themes/sus/single-aktuality.php on line 38
,
Dnes proběhla tisková konference 22. ročníku studentského festivalu Majáles Ostrava 2016.

Dnes proběhla tisková konference 22. ročníku studentského festivalu Majáles Ostrava, který se uskuteční 4. května v Dolní oblasti Vítkovice. S publikem za organizátory komunikovala Veronika Snopková – hlavní organizátorka, Bára Žembová – hlavní dramaturgyně, Jakub Kotzot za propagaci a PR, významným hostem byl výkonný ředitel Dolní oblasti Vítkovice pan inženýr Petr Koudela a zástupce města Ostravy radní a člen komise kultury pan doktor Ilja Racek.

Po představení řečníků konference a uvítání hostů převzala slovo Veronika Snopková. Představila organizátorský tým a poděkovala největším partnerům, kterými jsou: statutární město Ostrava, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Ostravská univerzita v Ostravě. Generálním partnerem je pivovar Ostravar, který bude čepovat svou bohatou nabídku piv doplněnou o speciály a společnost Ha-loo mobil zajišťující pokrytí areálu bezdrátovým internetem.

Dále představila majálesový doprovodný program, který začíná příští týden ve středu 6. dubna od 13 hod. na Masarykově náměstí tradičním zahájením ve formě zábavného odpoledne s atrakcemi, soutěžemi, tanečním vystoupením a vypouštěním balónků. V letošním roce navíc doplněno o spolupráci se psím útulkem a venčením pejsků. Následovat bude 13. dubna Literární noc probíhající v centru města s čtením z knih na zajímavých místech a zákoutích. 15. dubna v Barrák music clubu zahrají vítězové městských kol studentské soutěže University Band Contest na semifinále o postup do velkého finále. Rozehřívací D’n’b warmup v klubu T2 na porubských kolejích proběhne 19. dubna. Trojhalí Karolina ožije 20. dubna Skate Contestem doplněným parkourovými vystoupeními a soutěžemi. Největší akcí doprovodného programu bude 27. dubna na Minigolfu porubských kolejí Rock’n’Majáles s vystoupením kapel, grilováním a sportovními turnaji.

Vše vyvrcholí 4. května v Dolní oblasti Vítkovice, kam příjde majálesový průvod začínající srazem v 11 hod. v Husově sadu. Letošním tématem jsou hvězdy filmového plátna, kde účastníci získají zvýhodněné vstupné na Majáles. Na průvodu se budou podílet i studenti ostravských středních škol.

Majáles není jen obyčejnou open airovou akcí s pivem a kapelami. Studenti, jako mladí lidé, kteří by měli měnit svět k lepšímu, jsou si vědomi také současné politické situace a problémů dnešní doby. Proto v areálu připravujeme speciální zónu, kde mohou návštěvníci vyjádřit svůj názor a zlepšit tím budoucí žití v Ostravě. „Pro návštěvníky připravujeme HateFree zónu, která by měla reflektovat současnou společnost a nabídne zamyšlení se nad touto situací a její možnou změnou. Momentální řešíme také spolupráci s městem Ostrava na jejich novém rozvojovém projektu,”  nastínila hlavní organizátorka Veronika Snopková.

Součástí areálu bude také Art zóna Provoz, ve které od 4. dubna 2016 proběhne vernisáž výstavy audiovizuální tvorby studentů Fakulty umění OU a na samotný majálesový den jsou připraveny vystoupení mladých hudebníků a performerů.

„Ráda bych Vám exkluzivně představila poslední jména, která v den Majálesu vystoupí. Je jím David Koller, kterého netřeba dlouze představovat a Cockney Rejects, zakladatelé oi!punku, kteří přijedou až z Anglie,“ pokračovala hlavní dramaturgyně Bára Žembová.

„V letošním roce bude v areálu připraveno 5 scén. Čtyři klasická pódia, na která už jsou návštěvníci zvyklí z nejrůznějších akcí a pomyslná pátá scéna bude stejně jako v minulém roce Red Bull Tour Bus, který nabídne zajímavá jména jako Vladimir 518, James Cole, Pipes and Pints či NobodyListen. Příležitost zahrát si na tomto unikátním Tour Buse bude mít možnost i ostravský vítěz soutěže University Band Contest, kapela Easy Steps. Největší novinkou je asi spojení Hiphopu s elektronickou hudbou. Díky této změně jsme získali prostředky na to, abychom mohli z obou těchto žánrů přizvat známější jména jako DC Breaks za dnb či Yzo Empire za hiphop. Trochu tím ulehčíme návštěvníkům v rozhodování, kterou scénu zrovna navštívit. Prostor dostanou i místní kapely jako Wolf Trap, Pla ces či February“, dále dodala Bára Žembová.

Představen byl také majálesový grafický vizuál, který má letos zelenou barvu a výrazný grafický prvek Rubem. „Veřejnost a návštěvníci majálesu se s ním setkají na hlavních plakátech, tričkách organizátorů nebo pivních podtáccích, které se nám v minulém roce osvědčily a letos jsme rozšířili jejich počet“, uvedl za propagaci a PR Jakub Kotzot.

„Pro lepší informovanost a snadnou dostupnost informací kromě responzivního webu, který se lépe zobrazí na mobilních telefonech, brzy zpřístupníme mobilní aplikaci pro Android. Tu naprogramovali dva studenti Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO na studijním pobytu Erasmus v rámci semestrálního projektu na JAMK University of Applied Sciences ve finském městě Jyväskylä“, doplnil Jakub Kotzot.

Za město Ostrava promluvil radní Ilja Racek. Zmínil se o minulosti města, jež bylo považováno za hornické město nevzdělaných, a nyní se stává univerzitním městem s čilým studentským životem a město Ostrava rádo podporuje zajímavé kulturní a společenské projekty, jakým je i Majáles Ostrava.

„Jako student jsem zažil všechny ostravské majálesy a jsem rád, že to mám nyní i v práci“, uvedl Petr Koudela, výkonný ředitel DOV. Dále uvítal, že se vznikem Dolních Vítkovic tam přišel i Majáles, který zapadá do konceptu daného prostředí pro kreativní realizaci a po zimě probouzí DOV do festivalové sezóny.

Těšíme se na vás 4. května v Dolní oblasti Vítkovice.

Tuto a další zprávy najdete v sekci Press na webu Majálesu.


Sdílejte také na     Facebook

Nejbližší akce

Nejsou naplánované žádné akce.
Zobrazit kalendář

SUS bloguje

Další články